Поліцейскі автомобілі світу. Дизайн. Частина 5

 Стаття є цінністю як загальне уявлення про оформлення автомобілів поліцейських служб, так і для дизайнерів, особливо тих, які працюють у сфері реклами на транспорті.


У цій частині статті будуть розглянуті найчисельніші варіанти оформлення поліцейських автомобілів в одній країні. Це – США.

Так склалося історично. що з США кожен штат, кожен округ має свою відповідальність щодо збереження громадянського порядку в суспільстві. Щоб простому жителю країни було легко відрізняти, який округ представляє той чи інший поліцейський, у США кожен округ робить брендування своїх автомобілів, виходячи з того, щоб вони відрізнялися один від одного.

У США налічується 3141 муніципальний округ. А це означає. що варіантів оформлення автомобілів не менше ніж 3141. Нагадаю, що Глава поліцейського округу в США називається Шерифом, тому не звертайте уваги, який напис на машині - "Шериф" або "Поліція". Для пересічного американця це ідентичні поняття.

 

 

     Це передостання стаття про дизайн поліцейських автомобілів світу, п'ята її частина. Посилання на попередні частини шукайте тут же на нашому сайті.

На перший погляд видно велику кількість різнокольорових смуг, смужок на машинах. А ось їх колір різний, від зеленого до синього. Я поцікавився в одного поліцейського, як вибираються кольори. Відповідь проста - за кольором прапора свого округу.

 

 

 

  Крім того, явно видно, що вартість брендування основної маси автомобілів становить не дорожче 150 доларів за автомобіль.

 

 

 Але трапляються в оформленні і складніші варіанти. включаючи як одноколірну аплікацію, а й цільні повнокольорові, дорогі малюнки.

 

 

Дизайн поліцейських автомобілів розробляється на замовлення місцевого поліцейського управління міста. І по всьому місту (району. округу) дизайн усіх машин має бути однаковим. Дизайн затверджується Начальником Поліції цього міста та обов'язково підтверджується місцевою міською радою (муніципалітетом). В іншому місті – буде інший дизайн поліцейських автомобілів.

 

 

  Як ви бачите, обов'язковою умовою оформлення автомобілів поліцейських служб у США є порядковий номер екіпажу та телефон екстрених служб – 911.

 

 

 Ще помітив таку тенденцію на даху авто – обов'язково номер екіпажу.

 

Як бачите, фонові, базисні кольори самих автомобілів поліції різні. Десь білі, десь червоні

 

 

Тому я погоджуся з такою думкою, що єдиний варіант якось відрізнятися на дорогах від звичайних брендованих авто в США - це зробити великий напис - "Поліція" або "Шериф".

 

 

 Для підготовки даної статті я переглянув понад 600 різних видів брендингу на поліцейських авто у США. Особисто моя думка - велика кількість синіх, червоних або чорних кольорів в елементах брендування.

 

 

  Для багатьох дизайнерів ці картинки - рай для відпрацювання концепції брендування автомобілів охоронних агентств, які зазвичай просять оформляти їх автомобілі в стилі поліцейських авто.

 

 

Ще одна особливість – американці не люблять золотий колір написів. Більш ніж 90 відсотків автомобілів написи робляться темно-жовтим кольором.

 

  У дизайні автомобілів практично відсутні великі повнокольорові полотна рекламного зображення. Ні, зазвичай використовується два, максимум три кольори в оформленні автомобіля.

 

 

Проте. що люблять робити нс написами – це використовувати контур навколо основного напису. Контур дає якусь подобу об'єму і допомагає виділити той чи інший напис. Однак, з використанням кольорів контуру треба теж знати міру, щоб не зіпсувати всю картину читання напису. У фотографіях вище є подібні "зіпсовані" варіанти.

 

 

На деяких автомобілях Ви можете бачити нахил напису "Поліція" або "Шериф" у зворотному напрямку. Не зліва-на-право, а з-право-на-ліво.

 

У пошуках різних варіантів дизайну на поліцейські автомобілі в США я випадково натрапив на один із сайтів, який пропонує вже готові рішення (більше того, які вже використовуються в різних округах) варіанти брендингу автомобілів.

 

 

 І не зміг встояти поділитися з Вами цими варіантами, оскільки в одному місці зібрано колекцію практично на 50 різних штатів та округів.

 

 

  Практично скрізь у дизайні пропонується окрім напису "Поліція" додати логотип поліцейської служби округу та знову-таки - номери патрульної машини та номер контактного центру.

 

 Дуже багато різних смужок та завитків. Проте, загалом усе виглядає органічно.

 

 

Буду радий почути Ваші відгуки та пропозиції на теми, які Вас цікавлять, пов'язані з автомобільною тематикою.

Наступні статті будуть про використання різних видів камуфляжу на авто, про типи та види брендування автомобілів доставки, особливості японського брендингу вантажних авто, автомобілі наркомафії.Автор - Міхно Сергій, компанія "Декор-Авто"Декор-Авто - брендування авто, реклама на транспорті

Розробка сайту - FOBS | Copyright © ДЕКОР АВТО, 2018 - 2024